Your browser does not support JavaScript! Türk Rönesansı ve Data Breaches Part I ~~ Burtay.Org
    Follow @burtay  
  None

Türk Rönesansı ve Data Breaches Part I

   

Oluşturma Tarihi : 14.07.2016 17:07:24
Son Güncelleme   : 14.03.2019 16:20:52I feel like a hero!
Bilmem bilir misiniz Beyza Hanımefendi'yi.Bilmiyorsanız bakın bir bilenden, Fikret Adil hacı abiden dinleyelim.Kendisi eski burtayistlerdendir.

Beyza Hanımı tanırmısınız? Tanımazsanız tanıyanlara sorun. Pek nefis bir şeydir. Onu tanıyanlara içği, açlık ve uyku tesir etmez. Beyza Hanımın ağuşuna düşenler ordan ayrılamazlar. Aynı zamanda birçok aşığı vardır. Fakat hiç biri ötekisini kıskanmaz, onu herkes ayni derecede sever. Greta Gabro bile Beyza Hanıma aşıktır.

Beyza Hanımefendi hepimizden namusludur.Kimse laf edemez kendisine.Kırarım o çarpık boynuzlarınızı.Gidin önce terbiyenize gusül aldırın.Sin Kafı bastırmayın bana.Ideolojinize atlarım sizin.Çok pis dis atarım size,tükürürüm bak ha.Sözümü kesme girişiminde bulunana sıkarım radikal argolar, dilim sert kodum mert, kodum mu mert.

23 martta başlmışım yukardaki satırları yazmaya olmuş tarih 26 mayıs hangi kafadaydım kim bilir.Muhtemelen peyami safa ve necip fazıl'ın esrar tutkusundan almanyadaki bayer fabrikasında ki ilk eroinin bulunmasına ve japonlar ile turkiyede kurulan eroin fabrikalarına kadar uzanıp, bunları konumun temeli yaparak birilerini giydirecektim kesin. Hadi yırttınız neyse.

Bu konuda neden bahsedeceğim öncelikle onları sıralayalım, en azından ilerde yine ara verirsem en azından ipin ucu kaçmaz.


* Data Breaches ve 50 milyon vatandaşın bilgisinin çalınması
* Araplardan çalınan Depresif Kodlar
* Toyota gibi bilişimci , Mazda gibi hacker olmak
* Türk Ronensansı , Türk Efendiliği ve Bim'den alınan ucuz özgüvenler
* Hacking of Mind , Algıda Manipülasyon
* Veda


Öncelikle şunu söylemeliyim;ben,dengesiz,part-time şizofrenik,full time sosyopat bir adamım.Aşağıda yazdığım herşey ama herşey uydurmadır.Fantezilerimden ibarettir.Hiç biri kişi veya kurumla alakası yoktur.Okurken ciddiye almayın.Kafa dağıtmak , zaman geçirmek için öylesine okuyup geçin.Fantezi bunların hepsi lan vallaha bak.


Bildiğiniz üzere geçen aylarda 50milyon kişinin mernis kayıtları public oldu.Kimileri seçim kaydı dedi.Kimileri polis'in kayıtları dedi.Herkes birşeyler dedi. Bu konu ile beraber sizlere bazı şeyleri elimden geldiği kadar göstermek istiyorum. Aslında uzun uzadıya yazacaktım konu hakkında lakin bu yazıyı 4 ayda tamamlayamadığım için birileri benden önce zaten davranmış o yüzden hiç uzatmadan o iki ardaşın yazılarının linklerini sizlere vereceğim.
https://ekin.pw/post/anonymous-turkiye-vatandas-bilgiler
https://ekin.pw/post/sizdirilan-bilgiler-perde-arkasi

Buda mersin merkezli bence bilgileri çalan ve hukuk firmalarına satmaya çalışan sikik yazılımcıların şifrelediği db'yi decrypt eden onikimaymun
http://www.onikimaymun.org/blog/2016/02/26/kimlik.html

okuyun ve okutun.Konu hakkında diyeceklerim bu kadar.

Bununla beraber şöyle düşünebilirsiniz. Nasıl oluyorda bu kadar mahrem bilgiler insanların eline düşüyor. Burda en az iki sızıntı söz konusu pardon en az 3. Çünkü söz konusu DB mysql ve text dosyası gibi en son postgresql hali ile piyasaya çıktı.Yani en az 3 ayrı sızıntı söz konusu. Ne kadar çok hain barındırıyor bu memleket be. Gelelim cevaplara dijital olan hiç birşey mahrem değildir. Öyle olduğunu düşünüyorsanız öncelikle mahrem kavramınızı değiştirin bence. Cep telefonu ile çektiğiniz resimleri 3 dakka içinde kendi sunucuma çekebilirim. Android denilen bir nimet var önümüzde. Sadece resimleriniz değil SMS'leriniz Rehberiniz videolarınız whatsapp vb konuşmalarınız hepsi başkalarının ellerinde.Bu yaşandı emin olun.Tanıdığınız insanların %80'inin telefonundaki bilgiler çoktan kurcalandı farkında değilsiniz.
Bu yazıyı yazmaya başlarken piyasada başka nerenin databaseleri var diye merak edip, eski dostlar ile bi contact kurdum.Elime geçen dbler'i şöyle sıralayabiliriz.

Linkedin
Twitter
Facebook
VK
Gmail
Yahoo
Yandex
Tumblr
Zoosk
Adobe
Myspace
Badoo
Imesh
Hostinger
000webhost
Youporn
Brazzers
mate1
17.media
Kuveyt National Bank
Investbank
FBI Database
Muslimmacth
Nulled.Io
Yukardakiler şuana kadar elden geçirebildiklerimden aklımda kalanlar ve bu klasörün dosya boyutu aşağıdaki resimde ki gibi.Bir de vakit bulamadıklarım var.Bunun yanısıra amerikan vatandaşlarının bütün ehliyet bilgileri,Nasaya ait bir kaç çalışmanın dataları, bir afrika ülkesinin dışişleri bakanlığına ait bütün yazışmalar,çizişmeler,ve resmi evraklar...Liste download etmeye üşendiğim bir çok data ile beraber uzar gider.Siz siz olun datanıza sahip çıkın.Adamın aklını alırlar sonra.Bir de memleketinizi sevin, ibneliğin luzumu yok.Yazı bir kaç ay daha bitmeyecek gibi duruyor.Yazdığım kadarı ile burda kalsın.Devam ederiz inş.Istek yazılarınız varsa konu altında alalım.bir kaç yazı sonra blog tutmayı komple bırakmayı düşünüyorum.