Your browser does not support JavaScript! Ham taşlarımızı yontalım ~~ Burtay.Org
    Follow @burtay  
  None

Ham taşlarımızı yontalım

   

Oluşturma Tarihi : 02.10.2018 14:46:37
Son Güncelleme   : 14.03.2019 16:20:52Sıradan bir blog yazısı dışında birşeyler karalamak istiyorum. Taşıdığımız amaçlar o yolda kullanılan araçlara yenik düşüyor ve amaçlar gittikçe silikleşiyor ise kendi vebamızda boğuluyoruz demektir.

Geçen haftasonu bir forumda açılan anket vesilesi ile telefonum durmadı diyebilirim. Açılan ankette en iyi türk hacker&defacer seçiliyor, benim ismim de anket listesinde. Anketin içeriği her ne kadar saçma olsa da rahatsız olduğum konu bu değil. Rahatsız olduğum konu insanların benim yada bir başkasının adına forum içinde üstünlük kurmaya çalışması. Güzel ülkemin yüksek potansiyelli insanlarının zamanlarını en iyi olmak yerine , en iyiyi tespit etmek için verdikleri çaba beni rahatsız eden şey işte.

Noksanlıklarımızı gidermeden, kibir ve gururdan arınmadan , saplantılarımızdan uzaklaşmadan amacımıza ulaşamaz , amaca giden yollarda kayboluruz. Unutmamak lazım gelir ki "ışık, uykulu gözlere yavaş yavaş verilir".

Bana soracak olursanız; en iyisi kim diye , sayacağım ilk 5 isim o listede değil :) . Varın gerisine siz karar verin. Dr. Lyon meselesine gelecek olursak, kendisi benim çırağım sayılır :) . Siz anket doldurmak ile meşgulken biz beraber takılıyorduk. Aşağıdaki resimde Dr. Lyon'un kendisinden anketçilere hediye gelsin. Biz ikimiz de hacker değiliz, sadece takılıyoruz dostlar.


Anlamak isteyene kısa ama çok fazla şey anlatan bir post oldu. Atı alan üsküdarı çoktan geçti mi derlerdi bizim memlekette, öyle birşeydi herhalde...